Risztov Éva olimpiai bajnok!

Szerző: SHLétrehozva: 2012. augusztus 9. 14:58
Szinte hihetetlen, de igaz: hosszútávúszásban is van egy aranyérmünk! Risztov Éva olimpiai bajnok Londonban, a 10 kilométeres nyíltvízi úszásban! Közel kétórás csodaúszást produkált a Debreceni Sportcentrum versenyzője. Nekünk már nyolc: aranyból is, és az összesített éremtáblázaton is ezt a pozíciót foglalja el Magyarország.

Csak a második ellenőrzőpontnál nem ő vezetett, az utolsó kört egy magyar, olasz, amerikai, német, brit ötösfogat élén kezdte meg és még az utolsó 500 méteren is bele tudott erősíteni. Négy tized döntött, a végén az amerikai Andersont hajrázta le. Az olasz Grimaldi lett a harmadik.

Risztov 400 gyorson 17., 800 gyorson 13. lett a londoni olimpián, de titkon arra készült, meglepetést okoz majd a maratoni, tíz kilométeres távon. A szakma berkein belül ha nem is az aranyesélyesek, de az éremre pályázók között tartotta számon.

Óriási elégtétel lehet ez a világra szóló győzelem azután, hogy kilenc ezüstöt szerzett világbajnokságon és Eb-n gyors-, pillangó-, valamint vegyesúszásban, és egyszer sem örülhetett aranynak (csak rövid távon, 25 méteres mecdencében, ott viszont hatszor is).

2006-ban bejelentette visszavonulását magánéleti okok miatt, három év múlva aztán visszatért a profi sport világába, s beleszeretett a hosszútávúszásba.

A nyíltvízi Európa-kupa sorozatban idén márciusban már győzelemmel melegített az olimpiára.